Więcej treści

  • w

    Komisja oceniająca w konkursie Modernizacja Roku odwiedziła Ostrowiecki Browar Kultury

    We wtorkowe do południe komisja konkursu Modernizacja Roku 2019 odwiedziła Ostrwoiecki Browar Kultury. Grupa specjalistów z kilku branż technicznych oceniała zgłoszony w tym roku ostrowiecki obiekt, który od ubiegłego roku stał się jedną z dwóch najważniejszych wizytówek miasta. W skład kapituły weszli przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych architektów, wydziałów architektury i budownictwa uczelni wyższych, organizacji zrzeszających konserwatorów […] Więcej

  • w

    Pozytywny odzew ze strony mieszkańców

    Kolejna grupa uczestników debaty online oraz przedstawiciele ostrowieckich organizacji pozarządowych skorzystali z możliwości bezpośredniej rozmowy i dyskusji na temat swoich pomysłów z prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim oraz wiceprezydentem Dominikiem Smolińskim. Spotkanie, którego moderatorem był zastępca naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju Tomasz Gębka, odbyło się w poniedziałek w Urzędzie Miasta. – Dziękuję bardzo za Państwa odzew […] Więcej

  • w

    Karta pomysłów czeka na ostrowczan

    Trwa kolejny etap konsultacji w ramach prac nad Planem Rozwoju Lokalnego Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Opracowana została karta pomysłów ze skróconym opisem procesu przygotowania projektu, która jest udostępniona online na stronie um.ostrowiec.pl, a ponadto można ją odebrać, a wypełniony wniosek złożyć w trzech punktach na terenie miasta – w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Miejskiej […] Więcej

  • w

    Prezydent spotkał się z uczestnikami debaty online

    W czwartek prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w Urzędzie Miasta z grupą osób, które 22 lipca uczestniczyły online w debacie zorganizowanej pod hasłem „Wspólnie zaplanujmy przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego”. Podczas spotkania dyskutowano nad obszarami, które dla naszych mieszkańców są strategiczne. Uczestnicy przedstawili również swoje pomysły, które zgłoszą w ramach naboru kart pomysłów. – Dziękuję serdecznie […] Więcej

  • w

    2 miliony na remonty ostrowieckich szkół i przedszkoli

    2 mln złotych pochłoną wakacyjne remonty w przedszkolach i szkołach należących do Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Jak mówi prezydent Jarosław Górczyński jest to kwota wyższa niż przed rokiem, bowiem jego zdaniem inwestowanie w dzieci i młodzież to inwestycja w przyszłość. Najwięcej, bo ponad 1 mln zł. zaangażowanych zostanie w prace w PSP Nr 4, ale w […] Więcej

  • w

    Internauci wybrali Ostrowiecki Browar Kultury. OBK na I miejscu w konkursie „Modernizacja Roku”

    Ostrowiecki Browar Kultury uzyskał 21934 głosy w ogólnopolskim konkursie “Modernizacja Roku”. Tym samym zajął pierwsze miejsce w głosowaniu internautów. O zwycięstwie plebiscycie internetowym poinformował prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Za kilka dni odwiedzi nas kapituła konkursowa, która przyznaje również niezależną nagrodę. Mamy więc szansę na dublet. Dziękuję za Państwa głosy! Wygraliśmy min. z Toruniem, Elblągiem, […] Więcej

  • w

    Ulica Miodowa w dzielnicy Gutwin na końcówce inwestycji.

    Ulica Miodowa w dzielnicy Gutwin zyskuje nowy wizerunek. Nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, oświetlenie. Wartość inwestycji to 3 mln. 400 tys zł. z czego 1 mln. 400 tyś zł. pochodzi z dofinansowania z budżetu Państwa. Pozostała kwota pochodzi z budżetu miasta. – Na tę ulicę mieszkańcy dzielnicy Gutwin czekali – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – […] Więcej

  • w

    Jarosław Górczyński – każdy może przedstawić swój pomysł na rozwój miasta

    Podczas konferencji prasowej w Urzędzie miasta prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprosił mieszkańców do współtworzenia wizji rozwoju miasta. Szanowni Państwo chciałbym zaangażować Was do rozmowy o sprawach najważniejszych dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Każdy z Was może pobrać ze strony Urzędu Miasta lub odebrać osobiście „kartę pomysłu” i zaprezentować w niej fragment swojego wymarzonego miasta. Czekamy na […] Więcej

  • w

    Ostrowickie szkoły tańca ambasadorami marki naszego miasta

    Edyta Wilk założycielka szkoły tańca Progress działającej w Ostrowcu Świętokrzyskim odwiedziła Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego. Celem wizyty instruktorki były podziękowania włodarzowi za tworzenie takich wyjątkowych miejsc jak Ostrowiecki Browar Kultury, miejsca, które przyciąga całe gro osób chcących rozwijać swój talent. W siedzibie tego obiektu również grupa progresowa znalazła przestrzeń do treningów i szlifowania warsztatu tanecznego. W geście uznania dla […] Więcej

  • w

    Oficjalne otwarcie ostrowieckiego SOR-u (Fotorelacja)

    W piątek 24 lipca oficjalnie otwarto nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ostrowieckim szpitalu. Ostrowiecki SOR w nowej siedzibie rozpocznie pracę 30 lipca. Około 12 milionów złotych kosztowała budowa nowego pawilonu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Powiat ostrowiecki rozpoczął ją w czerwcu 2018 roku, dzięki wsparciu środków ministerialnych, dotacji z województwa i wsparciu samorządów gminnych. […] Więcej

  • w

    Prezydent podziękował za lata pracy odchodzącym na emeryturę pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

    Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński spotkał się z trzema odchodzącymi na emeryturę pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W lipcu swoją karierę zawodową po ponad czterdziestu latach kończy pracująca na stanowisku głównej księgowej Wanda Lasocka, jej zastępczyni Halina Ostatek oraz odpowiedzialny za zlokalizowaną w różnych punktach miasta infrastrukturę sportową Janusz Czajkowski. – Państwa kariera zawodowa […] Więcej

Załaduj więcej
Gratulacje. Dotarłeś do końca internetu.