w

Karta pomysłów czeka na ostrowczan

Trwa kolejny etap konsultacji w ramach prac nad Planem Rozwoju Lokalnego Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Opracowana została karta pomysłów ze skróconym opisem procesu przygotowania projektu, która jest udostępniona online na stronie um.ostrowiec.pl, a ponadto można ją odebrać, a wypełniony wniosek złożyć w trzech punktach na terenie miasta – w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w kasach Rawka Od Nowa.

– Dziękuję za już, ale proszę mieszkańców o dalszą aktywność- mówił podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński. Chcę przypomnieć, że Ostrowiec Świętokrzyski znalazła się w gronie miast, które ubiegają się o tzw. środki norweskie, a dokładnie o kwotę 43 mln złotych. Tym razem zachęcam ostrowczan do uczestniczenia w kolejnym etapie przedsięwzięcia jakim jest karta pomysłu.

Karta pomysłu to sposób, aby każdy mieszkaniec mógł wskazać konkretne propozycje, które mają za zadanie rozwiązać problemy i zrealizować cele miasta na najbliższe lata. Cele zostały opracowane w oparciu o głosy mieszkańców biorących udział w ogólnomiejskiej debacie.

– Zależy nam na zgromadzeniu, jak największej liczby pomysłów- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Całe zadanie jest realizowane wspólnie z konsultantami ze Związku Miast Polski, którzy są pod wrażeniem aktywności ostrowczan. Chcemy, aby mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego wypowiedzieli się o swoim mieście, jako tym, w którym chcą pracować, żyć, albo go tworzyć.

Kartę pomysłu można również w ten weekend pobrać w mobilnych punktach podczas koncertów w Parku Miejskim oraz na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, a także na Targowisku Miejskim. Akcji towarzyszy szeroka kampania plakatowa na przystankach i słupach ogłoszeniowych na terenie miasta.

Uwaga! Kartę pomysłu można pobrać ze strony i oddać w trzech stałych  punktach (Urząd Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna (OBK), RawkaOdNowa) do dnia 13 sierpnia br. lub w tym terminie odesłać elektronicznie na skrzynkę opril@um.ostrowiec.pl

Prezydent spotkał się z uczestnikami debaty online

„Sierpniowy koncert dyskotekowy” odmroził amfiteatr! (fotorelacja)