w

Prezydent spotkał się z uczestnikami debaty online

W czwartek prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w Urzędzie Miasta z grupą osób, które 22 lipca uczestniczyły online w debacie zorganizowanej pod hasłem „Wspólnie zaplanujmy przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego”. Podczas spotkania dyskutowano nad obszarami, które dla naszych mieszkańców są strategiczne. Uczestnicy przedstawili również swoje pomysły, które zgłoszą w ramach naboru kart pomysłów.

– Dziękuję serdecznie za Państwa odzew oraz zaangażowanie. Przed nami ogromna szansa. Środki z mechanizmu norweskiego mogą stanowić doskonały impuls dla rozwoju naszego miasta, ale to od samych ostrowczan i ich współpracy zależy, czy uda nam się to osiągnąć – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Przypomnijmy, że Ostrowiec Świętokrzyski bierze udział w konkursie o przeszło 40 mln zł na działania rozwojowe w ramach Programu „Rozwój Lokalny”. W pierwszym etapie projekt „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” znalazł się na wysokim 5. miejscu. Teraz trwa opracowanie  Planu Rozwoju Lokalnego oraz Planu Rozwoju Instytucjonalnego.  Przeprowadzono już badania ankietowe, warsztaty diagnostyczne odbyła się również debata.

Tłumy na „Rawce Od Nowa” (zdjęcia) (galeria)

Karta pomysłów czeka na ostrowczan