w

Zaproponował 150 zł łapówki policjantom z drogówki!

Policjanci z sandomierskiej drogówki zatrzymali 47-latka z powiatu garwolińskiego. Mężczyzna usiłował przekupić policjantów. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie przez niego prędkości. Podejrzewany jeszcze dziś usłyszy zarzuty, grozić mu może do 10 lat więzienia.

W środę po godzinie 19.00 w Sandomierzu, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mazda. Interwencja związana była przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci zdecydowali się nałożyć na 47-latka mandat karny w wysokości 200 złotych i 6 punktów karnych. Pouczony o swoich prawach, w tym możliwości nieprzyjęcia mandatu, mężczyzna zdecydował się na coś innego. Kierowca zaproponował policjantom 150 złotych za odstąpienie od dalszych czynności. Mundurowi poinformowali 47-latka, że ta propozycja jest przestępstwem. Jednak ten, nie zważając na powagę sytuacji, kontynuował swoje propozycje.

Mężczyzna został zatrzymany. Najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr.PK
Źródło: KPP Sandomierz

19-latek posiadał 7 gram marihuany!

Prowadził pojazd będąc pod wpływem środków odurzających!