w

75-latek usiłował wręczyć policjantom 500 złotych łapówki!

Kłopoty na własne życzenie zafundował sobie 75-letni sprawca awantury domowej. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych usiłował wręczyć policjantom 500 złotych łapówki. Funkcjonariusze gotówki nie przyjęli, a senior trafił do aresztu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje surową karę – do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór skarżyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z lokalnych mieszkań. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Tam mundurowi ustalili, że sprawcą jest agresywny 75-latek. Zapadła decyzja o doprowadzeniu mężczyzny do komendy w celu wytrzeźwienia. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że senior miał w organizmie ponad promil alkoholu. W trakcie czynności wręczył on 500 złotych funkcjonariuszom w zamian za zwrócenie mu wolności. Mundurowi „oferty” nie przyjęli, a sprawca trafił do celi.
Warto dodać, że zatrzymany kilka miesięcy wcześniej w takich samych okolicznościach usiłował wręczyć policjantom 400 złotych łapówki. Widać ówczesna „lekcja” niczego seniora nie nauczyła. Za dopuszczenie się opisanego czynu grozi do 10 lat więzienia.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

47-latek posiadał 0,9 litra alkoholu bez polskich znaków akcyzy!

Dwóch 19-latków, posiadało amfetaminę i 15 gram marihuany!