w

16-latka padła ofiarą oszustów!

Staszowscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Drogą telefoniczną oszust podający się za konsultanta banku uzyskuje dostęp do konta swojej ofiary i zgromadzonych na nim pieniędzy. Ostrzegamy przed podawaniem jakichkolwiek danych i pobieraniem podejrzanych aplikacji. W ten sposób mieszkanka powiatu staszowskiego straciła 8000 zł.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Połańcu zgłosiła się 46-letnia mieszkanka gminy Połaniec, która poinformowała policjantów, że jej 16- letnia córka padła ofiarą oszustów. Do nastolatki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku, który poinformował, że dzwoni w sprawie weryfikacji podejrzanej transakcji, którą rzekomo dziewczyna miała zlecić. Mężczyzna w trakcie rozmowy potwierdził dane rozmówczyni po czym poprosił o weryfikację adresu mailowego. W następnej kolejności polecił jej, aby w celu ustrzeżenia się w przyszłości przed podejrzanymi transakcjami, zainstalowała na swoim telefonie aplikację do zdalnej weryfikacji. Po jej zainstalowaniu 16- latka wykonując polecenia rozmówcy wpisała swoje hasło do konta bankowego. Po zakończeniu rozmowy dziewczyna zalogowała się na swój rachunek bankowy, gdzie okazało się, że z jej konta wykonano dwa przelewy na łączną kwotę 8000zł.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! Pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła jak i nie polecają instalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

42-latek zatrzymany za niepłacenie alimentów!

Poszukiwany 23-latek został zatrzymany!