w

Prowadził pojazd będąc pod wpływem środków odurzających!

Ostrowieccy policjanci przy wsparciu wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w miniony weekend zatrzymali łącznie 5 osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków lub kierowanie pojazdem będąc pod ich działaniem. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i teraz za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przez sądem.

W miniony weekend policjanci z ostrowieckiej komendy przy wsparciu kryminalnych z Kielc na terenie miasta zatrzymali łącznie 4 osoby posiadające przy sobie środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.

Wśród zatrzymanych mężczyzn znajdował się 15-latek, u którego policjanci ujawnili amfetaminę. Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Nieletni odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie. Wobec nieletniego sąd może zastosować kary m.in. zobowiązać do określonego zachowania, ustanowić nadzór kuratora, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym albo zastosować inne środki zastrzeżone w ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, jak również przewidziane w Kodeksie Rodzinnym i opiekuńczym.

Kolejnym zatrzymanym był 29-letni mieszkaniec powiatu lipskiego, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej Komendy. Kierujący w trakcie kontroli zachowywał się nerwowo co wzbudziło podejrzenia u interweniujących stróżów prawa. Mężczyzna został poddany badaniu narkotestem, który potwierdził, iż prowadził on pojazd będąc pod wpływem środków odurzających. 29-latkowi zatrzymano prawo jazdy oraz pobrano krew do badań laboratoryjnych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.


Zaproponował 150 zł łapówki policjantom z drogówki!

Razem można więcej. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wspólnie z gminą Bodzechów wspierają drogową inwestycję powiatu!