w

Ostrowickie szkoły tańca ambasadorami marki naszego miasta

Edyta Wilk założycielka szkoły tańca Progress działającej w Ostrowcu Świętokrzyskim odwiedziła Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego. Celem wizyty instruktorki były podziękowania włodarzowi za tworzenie takich wyjątkowych miejsc jak Ostrowiecki Browar Kultury, miejsca, które przyciąga całe gro osób chcących rozwijać swój talent. W siedzibie tego obiektu również grupa progresowa znalazła przestrzeń do treningów i szlifowania warsztatu tanecznego. W geście uznania dla działań pana prezydenta Edyta Wilk wręczyła zdjęcie prezentujące grupy taneczne szkoły Tańca Progres na tle Ostrowieckiego Browaru Kultury.

– Zdjęcie, które przekazaliśmy Panu Prezydentowi zostało zrobione podczas nagrywania wideoklipu na obiekcie OBK-u promującego Szkołę Tańca Progres jak i Ostrowca Świętokrzyskiego. Niestety pandemia jaka wybuchła w tym roku wprowadziła wiele zawirowań i skutecznie pokrzyżowała nam plany udziału w turniejach tanecznych. Ponieważ opracowane mieliśmy układy choreograficzne postanowiliśmy zaprezentować nasz dorobek szerszemu gronu odbiorców, tym samym zachęcając do dołączenia do nas i aktywnego spędzania czasu wolnego- mówi Edyta Wilk

– Cieszę się, że ostrowieckie szkoły tańca stały się ambasadorem marki naszego miasta. Kieruję słowa uznania dla Pani Edyty za zaangażowanie i wysiłek w rozwój Szkoły Tańca Progres, która prezentuje bardzo wysoki poziom. Chciałbym podkreślić, że tancerze tej szkoły bardzo aktywnie biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach kulturalnych i artystycznych organizowanych przez nasze miasto. Chętnie również angażują się w organizację warsztatów tanecznych dla mieszkańców naszego miasta, które odbywają się pod okiem zawodowych tancerzy znanych z popularnych programów typu talent show- powiedział prezydent

Przypomnijmy, ze Szkoła Tańca „Progres” od wielu lat bierze udział w różnego rodzaju konkursach na szczeblu ogólnopolskim z dużymi sukcesami. Ogromnym wyróżnieniem dla Tancerzy „Progresu” był udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2016 organizowanym przez tamtejszy Ośrodek Kultury “Kuźnica”, który przyciągnął blisko tysiąc tancerek i tancerzy z 27 formacji tanecznych. Ostrowieccy tancerze stawali na podium aż cztery razy: w najmłodszej grupie (do 10 lat) “Progresik” zajął I miejsce; w grupie wiekowej 11 – 13 lat grupy: “Progres” i “Mini Progres Crispy” zajęły odpowiednio I i II miejsce, a III nagrodę zdobył “Mini Progres Bubbles”. Kolejnym znaczącym sukcesem na koncie Szkoły „Progres” było zajęcie II miejsca w kategorii street dance w grupie wiekowej do 13 lat. Konkurs ten odbywał się w katowickim Pałacu Młodzieży IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego “Power Dance 2016”.VII Ogólnopolski Turniej Tańca Freestyle Move It Moszczenica 2018 oraz VI 1000 Lakes Dance CUP Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Olsztyn 2018 stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania dorobku szkoły, a także promocji naszego miasta.

Kierował motorowerem mając 3 promile alkoholu!

Jarosław Górczyński – każdy może przedstawić swój pomysł na rozwój miasta