w

Kino Browar w Ostrowieckim Browarze Kultury czeka na widzów

Przedstawiciele ostrowieckich mediów mieli jako pierwsi poznać możliwości nowej Sali kinowej, która przez najbliższe dwa lata, czyli w czasie remontu budynku ZDK, będzie zastępowała Kino Etiuda. Niestety, w związku z obowiązującymi do 27 grudnia wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, ostrowczanie jeszcze nie mogą z niego korzystać.

Nowa sala kinowa na 120 miejsc, wyposażona jest w szeroki, 13-metrowy ekran oraz dźwięk w systemie Dolby Atmos i Dolby Surround 7.1.

– Jesteście pierwszymi świadkami możliwości, jakie daje sala kinowa w Ostrowieckim Browarze Kultury. W mojej opinii będzie to najlepsza sala kinowa w tej części Polski. Jest doskonale przygotowana. Wiele prac zostało wykonanych systemem gospodarczym, w związku z czym nie wydaliśmy dużo pieniędzy na urządzenie tego kina. Teraz czekamy na decyzję Rządu o zdjęciu obostrzeń, żeby móc przyjąć pierwszych kinomanów do Kina Browar – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu podkreślił, że największa sala browaru musiała zostać specjalnie dostosowana, aby zapewnić widzom jakość oglądania filmów na najwyższym poziomie.

– Każdy element tej sali to walka o lepszą akustykę. Zainstalowany został najnowocześniejszy na rynku system nagłośnieniowy oraz ekran, o którym marzy każde kino multipleksowe w Polsce – wyjaśnił dyrektor MCK Jacek Kowalczyk. – Chciałbym podziękować radnym miejskim oraz Panu Prezydentowi za to, że pozwolili nam spełnić marzenia, o tym, żeby kino było w Browarze. Sala była świetna, ale dzięki zabiegom technicznym bardzo poprawiliśmy jej akustykę. W przyszłości planujemy dodatkowo zainstalować głośniki podsufitowe. Po zakończeniu remontu budynku przy ulicy Aleja będziemy mieli w Ostrowcu trzy sale kinowe, ale już teraz wiele kin może nam pozazdrościć najnowocześniejszego systemu nagłośnienia czy ekranu pływającego na specjalnej konstrukcji. To jest coś, co pozostanie w tej sali na zawsze. Oprócz seansów filmowych będą tu organizowane koncerty, ponieważ jest to sala wielofunkcyjna.

Natomiast kierownik kina Waldemar Włodarczyk zaznaczył, że nawet jeśli obostrzenia zostaną zdjęte to nie oznacza to, że kino wystartuje od razu następnego dnia.

– Cała machina dystrybucyjna musi się rozpędzić, bo to jest cała logistyka, rozesłanie dysków, zamówienie filmów czy zrobienie reklamy. Średnio dystrybutorzy zakładają, że potrzebują od decyzji władz o uruchomieniu kin około 2-3 tygodni, żeby filmy trafiły do kin – mówi Waldemar Włodarczyk, kierownik kina.

Dostosowanie sali w Ostrowieckim Browarze Kultury pod potrzeby kina kosztowało niespełna 450 tysięcy złotych.

TRAGICZNY W SKUTKACH POŻAR KOTŁOWNI PRZY UL. IŁŻECKIEJ!

POLICJA KONTROLUJĘ SPRZEDAŻ CHOINEK I KARPI W OSTROWCU ŚW.