w

2 miliony na remonty ostrowieckich szkół i przedszkoli

2 mln złotych pochłoną wakacyjne remonty w przedszkolach i szkołach należących do Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Jak mówi prezydent Jarosław Górczyński jest to kwota wyższa niż przed rokiem, bowiem jego zdaniem inwestowanie w dzieci i młodzież to inwestycja w przyszłość.

Najwięcej, bo ponad 1 mln zł. zaangażowanych zostanie w prace w PSP Nr 4, ale w tym przypadku część środków to realizacja projektu „Czwórka – szkoła nowych możliwości. Modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim”, w które zaangażowane są unijne środki z RPO WŚ. Tutaj zaplanowano wykonanie prac remontowo – modernizacyjnych polegających na: wymianie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, malowaniu, odnowieniu posadzki na sali gimnastycznej oraz jej zapleczu; wymianie drzwi wewnętrznych, posadzki, źródeł światła oraz boksów na szafki w szatni. Jeśli chodzi o placówki przedszkolne to w Publicznym Przedszkolu Nr 21 m.in. przeprowadzony ma być remont klatki schodowej i korytarza, a także powstać nowy plac zabaw, Publiczne Przedszkole Nr 19 zyska m.in. nową elewacje, a PP Nr 12 wykonany będzie generalny remont dwóch sal z łazienkami.

– Obecnie w naszych ośmiu przedszkolach oraz ośmiu szkołach oświatowych trwają wakacyjne remontu, których łączna kwota sięga 2 mln złotych- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Ciągle powtarzam, że w oświatę trzeba inwestować, bo to inwestycja, która zawsze się sprawdza. Stąd, jako lokalny samorząd edukację wspieramy dwutorowo, bo raz poprzez infrastrukturę, a dwa rozwój kompetencji.

Prezydent Jarosław Górczyński zapoznał się z realizacją prac w poszczególnych jednostkach.

– Cieszę się, że do Przedszkola Publicznego Nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim chce uczęszczać dwieście dzieciaków, co jest zasługą całej załogi, której przewodzi dyrektor Aneta Stachurska- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Liczę, że wszystkie zaplanowane prace uda się zrealizować do 1 września i dzieci zobaczą zupełnie nowe przedszkole.

– Teraz trwa remont elewacji i wejścia głównego do przedszkola, będą wymienione także parapety- opisuje przebieg prac, dyrektor PP Nr 19 Aneta Stachurska. To kolejny rok, kiedy nasza placówka przechodzi duże zmiany, to dzięki przychylności organu prowadzącego, jakim jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, a w szczególności prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu. Wnętrze mamy wyremontowane, zarówno wszystkie sale oddziałowe z łazienkami, jak i blok żywieniowy. Przyszła kolej na elewację, która zyska szarą barwę z nasyconymi kolorowymi elementami między oknami.

Prezydent Jarosław Gorczyński nie kryje zadowolenia, że większość prac remontowych w oświatowych placówkach gminnych realizują ostrowieckie firmy. Realizatorem elewacji budynku przedszkola Nr 19 jest Ostbud.

Usiłował zakupić kosiarkę w zaniżone cenie, przyklejając kod identyfikacyjny tańszego produktu.

Samochód śmiertelnie potrącił pieszego w Kunowie