w

Usiłował zakupić kosiarkę w zaniżone cenie, przyklejając kod identyfikacyjny tańszego produktu.

W ręce skarżyskich stróżów prawa trafił w minioną sobotę 34-letni obywatel Litwy. W jednym z marketów w mieście usiłował zakupić kosiarkę samojezdną w zaniżonej cenie, przyklejając na towar kod identyfikacyjny tańszego produktu. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W sobotę w godzinach popołudniowych w jednym ze skarżyskich marketów obywatel Litwy próbował oszukać pracowników sklepu przy zakupie kosiarki samojezdnej. Wybrał produkt nie należący do tanich, bo warty blisko 5500 zł. Kierowniczka sklepu widząc zainteresowanie klienta tym produktem, zaproponowała mu gratis do sprzętu, garaż dla kosiarki na kwotę 800 zł. Nie był on nim zainteresowany, choć rzadko zdarzają się klienci rezygnujący z takich okazji. To wzbudziło podejrzenie obsługi sklepu. Przypuszczenia ich potwierdziły się, gdy mężczyzna pojawił się przy kasie. Okazało się, że cena produktu wynosi zaledwie 348 zł. Oszustwo wyszło na jaw, a sprawca został ujęty przez pracowników marketu. Niewątpliwie umieszczenie na produkcie kodu identyfikacyjnego innej, tańszej kosiarki było próbą zakupienia drogiego sprzętu w znacznie zaniżonej cenie.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie przed oblicze prokuratora. Wczoraj został doprowadzony do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. AS

Źródło: KPP w Skarżysku-Kamiennej

Internauci wybrali Ostrowiecki Browar Kultury. OBK na I miejscu w konkursie „Modernizacja Roku”

2 miliony na remonty ostrowieckich szkół i przedszkoli