w

Ulica Miodowa w dzielnicy Gutwin na końcówce inwestycji.

Ulica Miodowa w dzielnicy Gutwin zyskuje nowy wizerunek. Nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, oświetlenie. Wartość inwestycji to 3 mln. 400 tys zł. z czego 1 mln. 400 tyś zł. pochodzi z dofinansowania z budżetu Państwa. Pozostała kwota pochodzi z budżetu miasta.

– Na tę ulicę mieszkańcy dzielnicy Gutwin czekali – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Ostrowiec jest jednym wielkim placem budowy. Szczególnie dużo realizujemy inwestycji drogowych i pod tym względem nasze miasto jest liderem w województwie świętokrzyskim. Tam, gdzie jest dobra droga rośnie wartość działek budowlanych. Tak właśnie dzieje się w dzielnicy Gutwin

– Jest to bardzo ważna inwestycja, na którą mieszkańcy czekali wiele lat – mówi radny Radny Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Marek Giemza.- Dzięki bardzo dobrej współpracy z prezydentem miasta budowa ulicy dobiega końca i mieszkańcy będą mieli nową drogę.

– Nie jest to jedyna inwestycja realizowana w tej części miasta – mówi radny Rady Powiatu Ostrowieckiego Robert Rogala. – Osiedle stale się rozwija.

Pijany kierowca z powiatu sandomierskiego został zatrzymany w Ćmielowie

Internauci wybrali Ostrowiecki Browar Kultury. OBK na I miejscu w konkursie „Modernizacja Roku”