w

Komisja oceniająca w konkursie Modernizacja Roku odwiedziła Ostrowiecki Browar Kultury

We wtorkowe do południe komisja konkursu Modernizacja Roku 2019 odwiedziła Ostrwoiecki Browar Kultury. Grupa specjalistów z kilku branż technicznych oceniała zgłoszony w tym roku ostrowiecki obiekt, który od ubiegłego roku stał się jedną z dwóch najważniejszych wizytówek miasta.

W skład kapituły weszli przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych architektów, wydziałów architektury i budownictwa uczelni wyższych, organizacji zrzeszających konserwatorów zabytków oraz instytucji nadzoru budowlanego.

Poza grupą przybyłą do Ostrowca Świętokrzyskiego kilku członków komisji po zapoznaniu się przygotowanym wnioskiem zwiedzała wirtualnie OBK online.

– Jestem dumny, że mamy w Ostrowcu Świętokrzyski tak piękny obiekt, który mimo pandemii działa i tworzy kulturę. Jest miejscem spotkań, wymiany myśli i pomysłów, edukacji i wypoczynku. Serce rośnie słysząc wiele pozytywnych opinii. Cieszę się, że komisja nie kryła uznania i nie szczędziła słów zachwytu dla zakresu i rozmachu przeprowadzonej w Ostrowcu modernizacji, a przede wszystkim sposobu wykorzystania obiektu na potrzeby kilku podmiotów kulturotwórczych, która połączyła wspólna nazwa nawiązująca do pierwotnego przeznaczenia obiektu. – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Jednak na wyniki trzeba jeszcze poczekać, ale wierzę, że nasze wysiłki oraz pomysł zostaną, podobnie jak to było w przypadku Rawki Od Nowa docenione.

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 54-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży roweru

Koncert Master Team rozgrzał publiczność w amfiteatrze! (fotorelacja)