W poniedziałkowy wieczór i noc Ostrowiecki Browar Kultury prezentował się w tęczowych barwach, już dzisiaj zobaczymy go w fioletach, a kilka dni temu w związku z Narodowym Świętem Niepodległości w biało – czerwonej odsłonie.
Tęczowa kolorystyka miała związek z obchodzonym 16 listopada Światowym Dniem Tolerancji, a fioletowa ze Światowym Dniem Wcześniaka. Tęczowe barwy stały się znakiem, że Ostrowiec Świętokrzyski to miejsce tolerancyjne wobec każdego. Tym samym Ostrowiec dołączył do wielu polskich miast i miasteczek, które w podobny sposób zamanifestowały swoją postawę. Z tą inicjatywą wystąpiły osoby działające w Świętokrzyskim Centrum Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych.
Ostrowiecki Browar Kultury to najciekawszy obiekt w przestrzeni miejskiej, który łączy w sobie ducha historii i tradycji przemysłowych Ostrowca Świętokrzyskiego z nowoczesnością. Ten piękny kompleks, który stał się wizytówką miasta oraz ulubionym miejscem spotkań ostrowczan z różnych grup wiekowych pełni jeszcze jedną ważną funkcję. W zależności od świąt zapisanych w kalendarzu i przypisanej im kolorystyki zmieniane jest nocne oświetlenie, które w dodatkowy i nietuzinkowy sposób podkreśla bryłę architektoniczną dawnego browaru Saskich, a obecnie siedziby trzech podmiotów tworzących w mieście kulturę – Miejskiego Centrum Kultury, Biura Wystaw Artystycznych oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.
– Cieszę się, że w naszym mieście działają ludzie wrażliwi na innych oraz ich potrzeby, a tolerancja jest tym, czego w sposób wyjątkowy potrzebujemy obecnie jako społeczeństwo. Musimy się uczyć zrozumienia i wyrozumiałości dla odmienności. Poszanowanie cudzych uczuć, poglądów, wierzeń, i obyczajów to cechy, które powinny być fundamentem naszego człowieczeństwa – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Jako gospodarz miasta doceniam zaangażowanie różnych środowisk w życie kulturalne i społeczne Ostrowca i raduje mnie fakt, że Ostrowiecki Browar Kultury staje się miejscem i nośnikiem pozytywnych działań i myśli.