Foto ilustracyjne
w

TRUCK&BUS W ŚWIĘTOKRZYSKIM

Świętokrzyska Policja w nadchodzących dniach zaplanowała przedsięwzięcia dotyczące bezpieczeństwa na naszych drogach. Już jutro rozpoczną się działania Truck&Bus, które będą trwać także w piątek. Przez dwa dni policjanci świętokrzyskiej drogówki będą kontrolować ruch, szczególną uwagę poświęcając autobusom oraz pojazdom ciężarowym. Funkcjonariusze będą korzystać podczas służby z pomocy policyjnych dronów.

Stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierujących, czas pracy, wymagane dokumenty, sposób przewożenia ładunków – te i szereg innych rzeczy mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo będą kontrolować policjanci na drogach całego województwa. Działania Truck&Bus rozpoczną się już jutro i będą trwać przez dwa dni. Policjanci swoją uwagę poświęcą kierowcom autobusów oraz pojazdów ciężarowych. By żaden szczegół nie umknął ich uwadze – choćby sposób zabezpieczenia przewożonego ładunku – policjanci w wielu miejscach będą korzystać z pomocy drona.

W sobotę, o czym warto wspomnieć, rozpoczynamy działania alkohol-narkotyki. W tym przypadku zapewne nie trzeba wyjaśniać, na czym skupi się uwaga policjantów pełniących służbę na drogach w całym województwie. Dla kierujących pod wpływem alkoholu lub innych odurzających substancji nie może być miejsca na drogach.

Opr. MŚ

28-LATEK ODPOWIE ZA USZKODZENIE CIAŁA O CHARAKTERZE CHULIGAŃSKIM