w

4 kierowców utraciło swoje prawa jazdy!

W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 4 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej niż zezwalają przepisy. Kierujący utracili już swoje prawa jazdy.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy niestosowanie się do ograniczeń prędkości to nadal główne przyczyny zdarzeń drogowych. Prawo w zakresie restrykcji wobec szybko jeżdżących kierowców nie złagodniało i cały czas obowiązują przepisy dotyczące zatrzymania prawa jazdy, w sytuacji nadmiernego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

W ciągu minionego weekendu na terenie powiatu ostrowieckiego mundurowi zatrzymali 4 kierującym prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymanym w miniony piątek 25-letni kierowca audi. Mieszkaniec gminy Bodzechów po terenie naszego miasta poruszał się z prędkością 131 km/h. Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą zatrzymany do kontroli drogowej następnego dnia okazał się mieszkaniec tej samej gminy. 37-latek w miejscowości Rudka Bałtowska rozpędził swoją hondę do 104 km/h. Z kolei wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego mocniej na pedał gazu nacisnął 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Licznik jego forda wskazał, że poruszał się on o 67 km/h szybciej niż zezwalają na to obowiązujące przepisy. Ostatnim z zatrzymanych kierujących okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 55 km/h.

Przypomnijmy, że jeśli w obszarze zabudowanym pojedziemy szybciej o ponad 50 km/h niż przewidują przepisy, policjant ma obowiązek zatrzymać prawo jazdy.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Znaleziono w Ostrowcu pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej

Światowy Dzień Tolerancji. Ostrowiecki Browar Kultury w tęczowych barwach