w

58 latek jechał rowerem pod wpływem! Dostał mandat na 1000 zł.

W miniony weekend ostrowieccy policjanci zatrzymali 47-letniego kierowcę volkswagena. Mieszkaniec gminy Bodzechów podróżował ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ujawnili dwóch rowerzystów pod wpływem alkoholu oraz wyeliminowali z ruchu drogowego 35-latka, który kierował pojazdem marki Volkswagen posiadając sądowy zakaz.

Jako pierwszy w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 35-letni ostrowczanin. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek tj. 25 listopada kilka minut po godzinie 9 na ul. Armii Krajowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak ustalili mundurowi mężczyzna kierował pojazdem marki Volkswagen pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotni poranek w miejskości Magonie stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej 66-letniego rowerzystę. Mieszkaniec gminy Bodzechów zdecydował się wsiąść na swój jednoślad mając promil alkoholu. Cyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Tego samego dnia na ul. Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim mundurowi podjęli interwencję wobec 47-letni kierowcy volkswagena. Od mieszkańca gminy Bodzechów wyczuwalna była silna woń alkoholu. Okazało się, że był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 4 promile alkoholu. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości 47-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj dnia do grona nieodpowiedzialnych kierujących dołączył 58-letni rowerzysta. Ostrowczanin kierował swoim jednośladem na ul. Ostrowieckiej w naszym mieście w stanie po użyciu alkoholu. Ostrowczanin został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

Wyprzedzał samochody na Sandomierskiej! Zatrzymano mu prawo jazdy!

21-latka kliknęła w link i straciła 15 000 złotych