w

Wyprzedzał samochody na Sandomierskiej! Zatrzymano mu prawo jazdy!

Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu ostrowczaninowi. Młodzieniec w ciągu dwóch lat od uzyskania uprawnień, popełnił 3 poważne wykroczenia. Teraz zgodnie z obowiązującymi przepisami musi ponownie zdać egzamin.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu, rozpoczynają dwuletni okres próbny. Jeśli w tym czasie popełnią przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy poważne drogowe wykroczenia, tracą uprawnienia i są kierowani na powtórny egzamin.

Wczoraj kilka minut po godzinie 11 przekonał się o tym 20-larek. Młody kierowca pojazdu marki BMW na ul. Sandomierskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w rejonie skrzyżowania wyprzedzał inne pojazdy. Zaobserwowali to policjanci z miejscowej drogówki. Kierujący niemieckim autem został ukarany przez mundurowych mandatem oraz punktami karnymi. Jednakże po chwili okazało się, że nie było to pierwsze przewinienie popełnione przez tego kierującego i ma on już na swoim koncie dwa poważne drogowe wykroczenia. 20-latek stracił uprawnienia do kierowania i teraz, aby je odzyskać będzie musiał ponownie zdać egzamin. 

Przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma wydane prawo jazdy za pokwitowaniem m.in. w przypadku przekroczenia przez kierującego pojazdem, w okresie roku od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub stwierdzenia na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć, że w okresie 2 lat od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2 kw (spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym), art. 87 § 1 kw (kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu), art. 92a kw (w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h) lub art. 98 kw (spowodowanie zagrożenia poza drogą publiczną).

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

17-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą, o wartości 100 zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności!

58 latek jechał rowerem pod wpływem! Dostał mandat na 1000 zł.