w

OSZUSTWO NA „WIZYTÓWKĘ”

Niestety oszuści nie próżnują. Wymyślają wciąż nowe metody działania tylko po to, aby wyłudzić pieniądze. Tym razem, działając metodą na „wizytówkę” wykorzystują niewiedzę przedsiębiorców, informując ich o konieczności dokonania opłaty za, jak się okazuje bezpłatne, ogłoszenie ich firmy w internetowej wyszukiwarce.

Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosił się 22-letni mieszkaniec gminy Kunów. Mężczyzna poinformował stróżów prawa, że padł ofiarą oszustów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że 28 marca  telefonicznie skontaktowała się z nim kobieta, która przedstawiła się za pracownika jednej ze znanych przeglądarek internetowych. Kolejno rozmówczyni poinformowała 22-latka, że wkrótce kończy się ważność bezpłatnego wyświetlania w Internecie wizytówki jego firmy. Dzwoniąca kobieta zasugerowała konieczność dokonania opłaty za możliwość kontynuowania ogłoszenia w wyszukiwarce. Po chwili, z uwagi na złą jakość połączenie zostało przerwane. Kolejną rozmowę z 22-latkiem nawiązała inna kobieta, która przedstawiła jako księgowa tej samej firmy. Mieszkaniec gminy Kunów chcąc by dane jego przedsiębiorstwa były widoczne w sieci, zgodził się na dokonanie wpłaty 399 złotych. Zgodnie z zapewnieniem rozmówczyni, mężczyźnie pozostało jedynie oczekiwanie na kuriera, który pobierze opłatę i przekaże stosowne dokumenty.

Wczoraj po godzinie 16.00 do miejsca zamieszkania 22-latka przybył kurier, któremu mężczyzna za otrzymaną przesyłkę przekazał 399 złotych. Po kilku minutach, kiedy mężczyzna zapoznał się z otrzymanymi dokumentami i sprawdził ich autentyczność, okazało się, że „oferta” była zwykłym oszustwem. A za tego typu informację w sieci nie pobierana jest opłata.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas zawierania umów.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

DRON „STATEK POWIETRZNY” DOPILNUJE BEZPIECZEŃSTWA NA OSTROWIECKICH DROGACH!

POSZUKIWANY ZA ROZBÓJ W RĘKACH OSTROWIECKICH KRYMINALNYCH