w

DRON „STATEK POWIETRZNY” DOPILNUJE BEZPIECZEŃSTWA NA OSTROWIECKICH DROGACH!

Do poprawy bezpieczeństwa na drogach ostrowieccy policjanci z wydziału ruchu drogowego wykorzystują różnego rodzaju sprzęt. Oprócz radiowozów, czy nowoczesnych urządzeń służących do pomiaru prędkości pojazdów, mundurowym w pracy bardzo pomocny jest również bezzałogowy statek powietrzny. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, policjanci jeszcze skuteczniej mogą walczyć z osobami łamiącymi drogowe przepisy.

Bezpieczeństwo na drodze, to jedno z priorytetowych zadań ostrowieckich policjantów. Do walki z niebezpiecznymi, a czasem agresywnymi zachowaniami kierowców, funkcjonariusze wykorzystują m.in. nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, motocykle, czy nowoczesne urządzenia służące do pomiaru prędkości. Wczoraj na ul. Jana Pawła II i 11-Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z miejscowej drogówki prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy wykorzystali drona.   

Mundurowi przy pomocy kamery, w którą wyposażony jest policyjny dron obserwowali kierujących pojazdami oraz z pełną stanowczością egzekwowali każde łamanie przez nich przepisów ruchu drogowego. Obraz z kamery nie pozostawia żadnych wątpliwości i szczegółowo pokazuje wykroczenia kierowców. Podczas prowadzonych działań, uwaga funkcjonariuszy skierowana była zarówno na pieszych, a także na kierujących rowerami oraz pojazdami.

Policjanci ujawnili łącznie 3 wykroczenia, za które kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych oraz sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu. Między innymi funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Powodem interwencji było zarejestrowanie przez kamerę drona obrazu wykroczenia popełnionego przez 25-latka. Kierujący niemieckim autem wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Ostrowczanin za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Jednakże 25-lateka czekają jeszcze poważniejsze kłopoty, gdyż wsiadł za kierownicę swojego auta nie mając do tego uprawnień oraz posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

JAZDA ROWERAMI I Z PROMILAMI. MANDATY PO 2500 ZŁ.

OSZUSTWO NA „WIZYTÓWKĘ”