w

NIEUDANA UCIECZKA MOTOCYKLEM, MAJĄĆ PONAD 2,5 PROMILA

Popełnienia dwóch przestępstw dopuścił się w minioną sobotę 36-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia. Nie dość, że nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, to kierował motocyklem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczył się przed sądem. Za bezmyślność musi się liczyć nawet z 5-letnią karą pozbawienia wolności.

W minioną sobotę tuż po godzinie 18, uwagę policjantów z ostrowieckiej drogówki zwrócił motocyklista. Mężczyzna poruszał się drogą wojewódzką W751 na obwodnicy Nowej Słupi bez obowiązkowego kasku na głowie. Policjanci natychmiast postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednakże kierowca jednoślada zignorował wyraźne sygnały do zatrzymania się, dawane przez policjantów. W związku z tym mundurowi udali się za nim w pościg, używając przy tym cały czas sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ostatecznie stróże prawa zatrzymali uciekiniera po kilku  minutach w miejscowości Stara Słupia. Do jego zatrzymania policjanci zdecydowali się użyć jako środka przymusu bezpośredniego radiowozu. Po chwili okazało się, że kierującym motocyklem marki Yamaha był 36-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania. Z kolei motocykl uciekiniera był niezarejestrowany, nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego oraz obowiązującego ubezpieczenia.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem 36-latek popełnił nie tylko liczne wykroczenia ale i dwa przestępstwa, za które zapewne odpowie przed sądem.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli ustawodawca przewidział karę więzienia do lat 5.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Łącznie stróże prawa zabezpieczyli blisko 70 gramów…

116 DNI POZBAWIENIA WOLNOŚCI, ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI ORAZ KOLIZJĘ!