w

Łącznie stróże prawa zabezpieczyli blisko 70 gramów…

Skuteczna praca ostrowieckich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 32-letniej mieszkanki miasta. Kobieta podejrzana jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli blisko 70 gramów marihuany, kilka porcji amfetaminy i tabletkę ecstasy. Teraz 32-latce za posiadanie takiej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ostrowieccy kryminalni na ul. Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford. Stróże prawa mieli podejrzenia, że samochodem tym mogą poruszać się osoby trudniące się narkotykowym procederem. Po chwili okazało się, że za kierownicą auta siedziała 32-letnia kobieta, przy której stróże prawa ujawnili kilka porcji białego proszku. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to amfetamina. Ostrowczanka została zatrzymana i trafiła na pobliską komendę. W toku dalszych przeszukań w pomieszczeniach należących do 32-latki policjanci zabezpieczyli blisko 70 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana i tabletkę ekstazy. Substancje trafiły do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane specjalistycznej ekspertyzie. Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili zatrzymanej zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz kilku porcji substancji psychotropowych. Dzisiaj ze swojego zachowania kobieta tłumaczyła się przed prokuratorem.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznych ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


Stróże prawa ujawnili przy 22-letnim kierowcy porcję białego proszku

NIEUDANA UCIECZKA MOTOCYKLEM, MAJĄĆ PONAD 2,5 PROMILA