w

Stróże prawa ujawnili przy 22-letnim kierowcy porcję białego proszku

Pomimo licznych apeli oraz szeregu działań uświadamiających konsekwencje jazdy po alkoholu lub pod wpływem środków odurzających wciąż na drogach naszego powiatu zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. Tylko w miniony weekend ostrowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 mężczyzn, którzy złamali obowiązujące przepisy.

W miniony weekend ostrowieccy policjanci wyeliminowanych z ruchu drogowego czterech kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek na ul. Bałtowskiej przez policjantów z wydziału kryminalnego. W trakcie prowadzonych czynności stróże prawa ujawnili przy 22-letnim kierowcy volkswagena porcję białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Ostrowczanin został zatrzymany i przewieziony do pobliskiej komendy. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że 22-latek prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków zabezpieczyli od niego próbki krwi do dalszych badań laboratoryjnych. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Niewykluczone, że odpowie również za jazdę pod wpływem narkotyków.

Tego samego dnia późnym wieczorem w miejscowości Sarnia Zwola policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego mieszkańca gminy Bałtów. Jak się okazało, mężczyzna kierował pojazdem marki Opel posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę na ul. Bocznej w Ostrowcu Świętokrzyskim mundurowi podjęli interwencję wobec 21-letniego kierowcy peugeota. Mieszkaniec gminy Waśniów kierował francuskim samochodem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Natomiast niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany wczoraj w miejscowości Nietulisko Duże 21-letni mieszkaniec gminy Kunów. Mężczyzna wsiadł za „kółko” pojazdu marki Audi mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

OSTROWIECKI POLICJANT DAŁ SCHRONIENIE UKRAIŃSKIEJ MUNDUROWEJ

Łącznie stróże prawa zabezpieczyli blisko 70 gramów…