w

Wszedł do sklepu i grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy.

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Z ustaleń śledczych wynika, że napastnik wszedł do sklepu i grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy. Teraz 24-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 12.30. Wtedy to, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego ze sklepów na terenie miasta wszedł mężczyzna trzymając nóż w ręce. Z relacji zgłaszającej wynikało, że agresywny i wulgarny napastnik zażądał wydania pieniędzy. Ostatecznie z uwagi na postawę osób znajdujących się w sklepie, napastnik uciekł.  

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy usiłowania rozboju. Niespełna 40 minut wystarczyło, aby ostrowieccy kryminalni ustalili sprawcę tego przestępstwa. Agresorem okazał się 24 -letni mieszkaniec miasta. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego 24-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz wywierania gróźb wpływu na pokrzywdzonego. Tego samego dnia miejscowy sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wobec 24-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wsiadł za „kółko” swojego volkswagena mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie!

DZIELNICOWI Z OSTROWCA POMOGLI ZDESPEROWANEJ KOBIECIE