w

DZIELNICOWI Z OSTROWCA POMOGLI ZDESPEROWANEJ KOBIECIE

Zdarzają się sytuacje, kiedy osobom wydaje się, że nie ma już wyjścia z problemów. W sytuacji kryzysowej często szukają pomocy wśród policjantów. Tak też było i tym razem, kiedy do dzielnicowego z jednego z ostrowieckich komisariatów zadzwoniła zdesperowana kobieta. Profesjonalna, a przede wszystkim szybka i zdecydowana reakcja mundurowych, zapobiegła tragedii. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Znajomość terenu to jedna z największych zalet służby dzielnicowego. To dzięki ich wiedzy można ustalić wiele faktów, wyjaśnić wiele spraw a co za tym idzie rozwiązywać ludzkie problemy. Jest to bardzo ważne, ponieważ często to czas dotarcia lub odnalezienia kogoś decyduje o życiu lub jego śmierci. Tak też było i w miniony piątek, kiedy to na telefon służbowy dzielnicowego, jednego z Komisariatów w powiecie ostrowieckim zadzwoniła kobieta. Była zapłakana i twierdziła, że ma problemy życiowe i nie może sobie sama z nimi poradzić. Kolejno rozłączyła się. Podejrzewając, że rozmówczyni ma myśli samobójcze i może zrobić sobie krzywdę natychmiast na miejsce udali się mundurowi. Po chwili dzielnicowi zastali w miejscu zamieszkania kobietę. Po krótkiej rozmowie dzielnicowi potwierdzili swoje przypuszczenia. Na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia, która przetransportowała wymagającą opieki lekarskiej kobietę do specjalistycznego szpitala.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Pamiętajmy również, że w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach.

Wszedł do sklepu i grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy.

Ostrowczanin podróżował swoim autem mając ponad pół promila alkoholu