w

Wsiadł za „kółko” swojego volkswagena mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie!

Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo licznych apeli oraz szeregu działań uświadamiających konsekwencje jazdy po alkoholu lub pod wpływem środków odurzających wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych osób na drogach naszego powiatu, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów.

Jako pierwszy w minioną sobotę w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 23-letni mieszkaniec gminy Kunów. Do jego zatrzymania doszło około godziny 4.30 na ul. Iłżeckiej w naszym mieście. W trakcie prowadzonych czynności stróże prawa ustalili, że mężczyzna odważył się wsiąść za „kółko” swojego volkswagena mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał porcję suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że 23-latek prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków przeprowadzili test, który dał wyniki pozytywny. Próbki jego krwi funkcjonariusze zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych. Teraz mieszkaniec gminy Kunów ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj z kolei policjanci z miejscowej drogówki na ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego mieszkańca powiatu radomskiego. Jak się okazało mężczyzna kierował pojazdem marki Mitsubishi nie posiadając uprawnień do kierowania. Zgodnie z nową regulacją prawną od 1 stycznia 2022 roku sprawą kierującego bez uprawnień zajmuje się sąd. Oprócz grzywny wynoszącej minimum 1500 złotych, mężczyznę czeka zakaz prowadzenia pojazdów. Przypominamy, że grzywna nałożona przez sąd może wynieść nawet do 30 000 złotych, zaś zakaz prowadzenia pojazdów będzie rozpatrywany w przedziale od 6 miesięcy do 3 lat.

Tego samego dnia późnym wieczorem na ul. Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim mundurowi podjęli interwencje wobec 31-letniego kierowcy motoroweru marki Yawana. Jak się okazało ostrowczanin kierował jednośladem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Straciła 11000 złotych, padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”

Wszedł do sklepu i grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy.