w

Obywatel Ukrainy „za kółkiem” pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy, który kierował osobowym volkswagenem. Mężczyzna podróżował po terenie naszego powiatu mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Dzisiaj obcokrajowiec za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki około godziny 7:00 w miejscowości Janowice zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. W czasie interwencji mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od siedzącego za kierownicą 50-letniego obywatela Ukrainy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że podróżował on po terenie naszego powiatu mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, a następnie ze swojego zachowania w trybie przyspieszonym rozliczy go sąd.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy może grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Ważna inwestycja drogowa zakończona. Z ul. Furmańskiej dojedziemy do ul. Chrzanowskiego

UWAGA! OSZUŚCI WYSYŁAJĄ FAŁSZYWE LINKI WYKORZYSTUJĄC PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE