w

BEZ POWIETRZA W KOŁACH, ZA TO Z 15 GRAMAMI MARIHUANY! GROZI MU DO 2 LAT…!

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna podróżował samochodem, w którym dwie opony były przebite. Podczas czynności stróże prawa zabezpieczyli u mieszkańca miasta blisko 15 gramów marihuany. Istnieje podejrzenie, że był pod wpływem narkotyków.

W minioną sobotę, około godziny 2.00 w nocy ostrowieccy policjanci zwrócili uwagę na jadący ul. Orzechową pojazd marki Audi, auto poruszało się całą szerokością jezdni. Stróże prawa nabrali podejrzeń, że kierujący może być nietrzeźwy i dlatego też postanowili natychmiast zatrzymać go do kontroli drogowej. Po chwili funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna podróżował z dwoma przebitymi oponami. Siedzący za kierownicą 18-latek zachowywał się bardzo nerwowo. Podczas kolejnych czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie blisko 15 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Istniało podejrzenie, że mężczyzna prowadził samochód pod wpływem narkotyków, dlatego pobrano jego krew do dalszych badań. 18-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że młodzieniec odpowie również za jazdę pod wpływem narkotyków.

Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


39-letnia mieszkanka gminy Bodzechów jechała na „podwójnym gazie”

Dokonał kradzieży butów! Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności!