w

Dokonał kradzieży butów! Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 31 – latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kradzieży w jednym z miejscowych sklepów obuwniczych. Łupem złodzieja padło 5 par markowych butów sportowych o wartości ponad 1100 złotych. Ostrowczanin usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek tj. 29 listopada br. do ostrowieckiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży obuwia. Do zdarzenia doszło w jednym z sieciowych sklepów obuwniczych znajdujących się na terenie miasta. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, tego dnia kilka minut po godzinie 9.00 sklep odwiedził nieznany wówczas klient, który dokonał kradzieży markowego obuwia. Łącznie łupem złodzieja padło 5 par butów sportowych. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na kwotę ponad 1100 złotych. Nie było by w tej historii nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że miłośnik sportowego obuwia na miejscu pozostawił swoje stare buty a wyszedł w skradzionych. Pozostałe zaś cztery pary ukrył w reklamówce. Dobre rozpoznanie i znajomość środowiska przestępczego szybko doprowadziły miejscowych policjantów na trop podejrzewanego. Wczoraj stróże prawa z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali nieuczciwego klienta. Okazał się nim dobrze znany funkcjonariuszom 31-letni ostrowczanin. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Jeszcze tego samego dnia wielbiciel markowych butów usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał.

Teraz ostrowczanin za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież może mu  grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

BEZ POWIETRZA W KOŁACH, ZA TO Z 15 GRAMAMI MARIHUANY! GROZI MU DO 2 LAT…!

60-latek dostał karę 10 dni pozbawienia wolności za zakłócenia spokoju i porządku publicznego.