w

39-letnia mieszkanka gminy Bodzechów jechała na „podwójnym gazie”

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwą 39-latkę. Mieszkanka gminy Bodzechów zdecydowała się wsiąść za kierownicę swojego citroena mając ponad pół promila alkoholu. Ponadto mundurowi zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Kunów, który podróżował pojazdem marki Ligier pomimo cofniętych uprawnień. Teraz obie sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Wczoraj jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 41-latek z terenu gminy Kunów. Do jego zatrzymania doszło około godziny 6:25 w miejscowości Nietulisko Duże. W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że kierujący samochodem marki Ligier ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz 41-letni mieszkaniec gminy Kunów odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Z kolei godzinę później na ul. Ogrodowej w naszym mieście policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki Citroen. W trakcie interwencji okazało się, że 39-letnia mieszkanka gminy Bodzechów jechała na „podwójnym gazie”. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz kobieta ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem, który może orzec wobec niej karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Przez alimenty pożegnał się z wolnością na 6 miesięcy

BEZ POWIETRZA W KOŁACH, ZA TO Z 15 GRAMAMI MARIHUANY! GROZI MU DO 2 LAT…!