w

Młody ostrowczanin miał 10 gram marihuany. Grozi mu do 3 lat…

Policjanci z Wydziału kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 21 – latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas czynności stróże prawa zabezpieczyli przy ostrowczaninie ponad 10 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek tj. 19 listopada br. kwadrans przed godziną 19 ostrowieccy kryminalni zatrzymali 21-latka. Policjanci podejrzewali, że młody mężczyzna poruszający się pojazdem marki Audi może posiadać przy sobie narkotyki. W trakcie patrolowania jednej z ulic w miejscowości Kunów zauważyli oni stojący na parkingu opisany pojazd. Siedzący za kierownicą 21-latek na widok stróżów prawa zaczął dość nerwowo się zachowywać. Ponadto z pojazdu wyczuwalna była charakterystyczna woń marihuany. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec naszego miasta posiadał ponad 10 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. 21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał.

Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr: EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Ostrowieccy policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego w sklepach, galeriach i komunikacji miejskiej!

Dzięki policyjnej eskorcie kobieta szybciej trafiła do szpitala!