w

Ostrowieccy policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego w sklepach, galeriach i komunikacji miejskiej!

Ostrowieccy policjanci prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu sprawdzają miejsca skupiające duże ilości ludzi takie jak galerie handlowe, sklepy i środki komunikacji zbiorowej. Mundurowi zwracają tam przede wszystkim uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego, bowiem Covid-19 nie zwalnia tempa.

Niestety liczba chorych osób z dnia na dzień rośnie. Dlatego tego też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim nieustannie prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których głównym celem jest ograniczenie transmisji wirusa. Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa m.in. w środkach komunikacji miejskiej, galeriach handlowych oraz sklepach. Podczas kontroli mundurowi tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych restrykcji. Policjanci swoją obecnością przede wszystkim chcą spowodować, aby każdy zasłaniał prawidłowo usta i nos.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja – te proste, a zarazem istotne zachowania mogą uchronić nas i naszych bliskich przed zachorowaniem na COVID-19. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Opr. EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Spędzi 2 miesiące w areszcie za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego!

Młody ostrowczanin miał 10 gram marihuany. Grozi mu do 3 lat…