w

Ostrowczanie podejrzani są o uszkodzenie dwóch zaparkowanych samochodów

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy w bezpośrednim pościgu zatrzymali 19 i 20-latka. Obaj ostrowczanie podejrzani są o uszkodzenie dwóch zaparkowanych samochodów na jednym z miejscowych osiedli. Łącznie wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 2500 złotych. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

W miniony wtorek kilka minut po godzinie 22.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach kopiących i skaczących po samochodach. Do zdarzenia miało dojść na osiedlu Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Młodzi wandale między innymi mieli urwać wycieraczkę, lusterko oraz tzw. „koguta” z logo taxi. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Po chwili stróże prawa zauważyli w rejonie miejsca zdarzenia oddalających się szybko dwóch mężczyzn. Mundurowi ruszyli za nimi w pościg. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy uciekinierzy zostali zatrzymani, okazali się nimi dwaj ostrowczanie w wieku 19 i 20 lat. Mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu. Obaj w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u każdego z nich ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci dotarli do właścicieli uszkodzonego opla i seata. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 2500 złotych. Duet wandali po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Śledczy cały czas pracują nad sprawą. Nie wykluczone, że młodzi ostrowczanie usłyszą jeszcze zarzuty uszkodzenia innego auta.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

51-letni ostrowczanin odpowie za porysowanie powłoki lakierniczej w aucie! Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności!

Mieszkaniec Bodzechowa miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.