w

Mieszkaniec Bodzechowa miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez ostrowieckich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami w stanie nietrzeźwości. Tylko w miniony weekend mundurowi na drogach naszego powiatu zatrzymali dwie osoby podróżujące na „podwójnym gazie”. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Ostrowieccy policjanci podejmują więc szereg działań, mających na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic. Mimo to zdarzają się skrajnie nieodpowiedzialni kierujący, którzy decydujący się na jazdę będąc w stanie nietrzeźwości.

W miniony piątek tj. 12 listopada br. kilka minut po godzinie 13.00 w miejscowości Janowice gm. Waśniów dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Siedzący za kierownicą mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe nie stosując się do znaku „STOP”. Jego zachowanie spowodowało, że jadący radiowozem policjanci musieli gwałtownie zjechać na pobocze, aby uniknąć zderzenia z dostawczym mercedesem. W trakcie prowadzonej interwencji mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od siedzącego za „kołkiem” sprawcy wykroczenia. Jak się okazało 56-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia miał miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy.

Z kolei wczoraj około godziny 22.00 na ul. Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 49 -letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego osobowego volkswagena, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz obydwaj amatorzy jazdy na „podwójnym gazie” odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ostrowczanie podejrzani są o uszkodzenie dwóch zaparkowanych samochodów

Ostrowczanin za jazdę w stanie nietrzeźwości ma do odbycia karę roku pozbawienia wolności!