w

51-letni ostrowczanin odpowie za porysowanie powłoki lakierniczej w aucie! Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili podejrzanego o uszkodzenia mienia. 51-letni ostrowczanin odpowie za porysowanie powłoki lakierniczej w osobowym fiacie. Do zdarzenia doszło w połowie października br. na jednym z ostrowieckich osiedli. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 6000 złotych. Teraz 51-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy wyjaśnili sprawę uszkodzenia samochodu osobowego marki Fiat. Do zdarzenia doszło w drugiej połowie października bieżącego roku. Nieznany wówczas sprawca pod osłoną nocy porysował powłokę lakierniczą we włoskim aucie, który zaparkowany był na jednym z ostrowieckich osiedli. Właściciel samochodu wartość strat wycenił na kwotę 6000 złotych.

Wczoraj zbierając materiał dowodowy w tej sprawie stróże prawa wpadli na trop prowadzący do 51-letniego ostrowczanina. Mężczyzna ten usłyszał już zarzut umyślnego uszkodzenia mienia, a swoje zachowanie tłumaczył stanem nietrzeźwości.  

Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


DWÓCH POSZUKIWANYCH W RĘKACH OSTROWIECKICH KRYMINALNYCH

Ostrowczanie podejrzani są o uszkodzenie dwóch zaparkowanych samochodów