w

Doszło do zatrzymania 49-latka miał do odbycia karę 2 dni pozbawienia wolności.

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali w ciągu minionego weekendu 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Zgodnie z dyspozycją miejscowego sądu, wszyscy trafią do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.

Jako pierwsza w ręce ostrowieckich stróżów wpadła 49-letnia mieszkanka miasta. Do jej zatrzymania doszło w miniony piątek. Jak ustalili funkcjonariusze kobieta była poszukiwana przez ostrowiecki sąd na podstawie nakazu doprowadzenia. Ma ona do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Następnego dnia na terenie miasta doszło do zatrzymania 49-letniego mężczyzny. Ostrowczanin zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim miał do odbycia karę 2 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie przeciwko obyczajności publicznej. Z kolei w niedzielę do grona zatrzymanych poszukiwanych dołączył 52-latek. Jak ustalili policjanci z Wydziału Kryminalnego, mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez ostrowiecki sąd. Dłużnik alimentacyjny ma do odbycia karę 2 miesięcy pozbawienia wolności. Czwartym zatrzymanym okazał się 48-letni mieszkaniec naszego miasta. Jak ustalili kryminalni ostrowczanin musi pożegnać się z wolnością na rok. Był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Z kolei wczoraj w ręce ostrowieckich kryminalnych wpadł 37-letni ostrowczanin. Dłużnik alimentacyjny po wpłaceniu grzywny uniknął kary 60 dni pozbawienia wolności. Ostatnim zatrzymanym okazał się 32-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Poszukiwany w więziennej celi spędzi najbliższe 6 miesięcy z tytułu uchylania się od obowiązku alimentacyjnego.

Przypominamy, że na stronie internetowej poszukiwani.policja.pl znajduje się lista osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Można dowiedzieć się tam między innymi jak nazywa się poszukiwana osoba, jak wygląda i jakiego dopuściła się przestępstwa.

Pamiętaj! Jeśli rozpoznajesz kogoś ze zdjęcia lub jeśli znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej, zawiadom najbliższą jednostkę policji telefonicznie lub dokonaj zgłoszenia wysyłając wiadomość w formie elektronicznej na adres: poszukiwani@policja.gov.pl. Zapewniamy dyskrecję i anonimowość osobom, które przekażą nam informacje na temat osób poszukiwanych.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

69-latek posiadał 300 gramów marihuany! Grozi mu do 10 lat!

Wsiadł za „kółko” swojego auta mając blisko promil alkoholu w organiźmie!