w

Wsiadł za „kółko” swojego auta mając blisko promil alkoholu w organiźmie!

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu ostrowieckiego udaremnili jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który wsiadł za „kółko” swojego volkswagena mając blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy zatrzymani za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek funkcjonariusze z ostrowieckiej drogówki pełniąc służbę na ul. Sieneńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim zwrócili uwagę na osobowego forda. Siedzący za kierownicą mężczyzna jadąc od strony miejscowości Sarnówek popełnił wykroczenie drogowego wyprzedzając inny samochód na przejściu dla pieszych. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Po chwili na ulicy Rzeczki pojazd zatrzymał się. Stróże prawa na widok nerwowo zachowującego się kierowcy sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 32-letni ostrowczanin wsiadł za „kółko” swego samochodu mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna próbował się oddalić z miejsca kontroli. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 32-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi a dodatkowo był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonaną kradzież.

Kolejnego dnia kwadrans przed godziną 05.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację , że w miejscowości Krzczonowice położonej w gminie Ćmielów doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen podróżując swoim samochodem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze a następnie jego aut dachowało. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23-letni mieszkaniec gminy Ćmielów podróżował „na podwójnym gazie”. Miał on blisko promil alkoholu w organizmie. 23-latek z urazem ręki został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który podróżował pojazdem marki Volkswagen. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w minioną niedzielę na ul. Zygmuntówka w naszym mieście. Powodem interwencji było przekroczenie przez niego prędkości o 26 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi ustalili, że nie powinien on wsiadać za kierownicę swego auta, ponieważ miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Opr.EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Doszło do zatrzymania 49-latka miał do odbycia karę 2 dni pozbawienia wolności.

NIETRZEŹWA KOBIETA Z BODZECHOWA PRZEWOZIŁA PIĘCIORO DZIECI!