w

Ostrowczanin wsiadł za „kółko” mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie!

Ostrowieccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z zatrzymanych to 48-letni mieszkaniec gminy Kunów, który mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem. Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 38-letni mieszkaniec miasta. Ostrowczanin wsiadł za „kółko” swojego dostawczego forda mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Jako pierwszy wczoraj w ręce ostrowieckich mundurowych wpadł 48-letni mieszkaniec gminy Kunów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kilka minut przed godziną 16.00 w miejscowości Nowa Dębowa Wola stracił on panowanie nad swoim jednośladem, a następnie przewrócił się. Na miejsce natychmiast zostali skierowani ostrowieccy policjanci. Po chwili funkcjonariusze ustalili, że przyczyną upadku 48-latka był nadmiar wypitego przez niego alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Kunów został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala celem ustalenia obrażeń jakich doznał. Wkrótce odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Z kolei do drugiego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 21.00 na ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podróżującą tamtędy kobietę zaniepokoił tor jazdy innego kierowcy, który poruszał się całą szerokością jezdni i miał problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie. Jak wynika z relacji zgłaszającej w pewnym momencie kierujący dostawczym fordem wjechał na chodniki i uderzył w przydrożne drzewo. Widząc całe zdarzenie kobieta zablokowała nieodpowiedzialnemu kierującemu drogę odjazdu i wspólnie z innymi świadkami zdarzenia zabrała mężczyźnie busem, a następnie o całym zdarzeniu zawiadomiła stróżów prawa.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący dostawczym pojazdem był 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto 38-latek odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Pamiętaj!

Nietrzeźwi kierujący są dużym zagrożeniem dla Ciebie i Twoich bliskich. Dlatego jeżeli masz podejrzenie, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym najbliższą jednostkę policji. We wskazane miejsce natychmiast zostanie skierowany policyjny patrol.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

33-latek zatrzymany za kierowanie gróźb karalnych!

Nietrzeźwy 34-latek podjechał pod sklep!