w

Nietrzeźwy 34-latek podjechał pod sklep!

Mieszkaniec gminy Bodzechów został zatrzymany przez policjantów po zgłoszeniu obywatelskim. Mężczyzna podjechał samochodem marki Renault pod sklep w jednej z miejscowości znajdującej się na terenie gminy Kunów mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 34-latek stracił już swoje prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj około godziny 15.30 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która poinformowała ostrowieckich mundurowych, że najprawdopodobniej pod sklep w jednej z miejscowości na terenie gminy Kunów podjechał nietrzeźwy kierujący pojazdem marki Renault. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki. Jak się szybko okazało przypuszczenia świadka były trafne. Mundurowi zastali pod sklepem zarówno wskazany w zgłoszeniu pojazd jak i jego kierowcę, którym okazał się 34-latek z terenu gminy Bodzechów. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

To zdarzenie pokazuje, że dzięki szybkiej reakcji osoby zgłaszającej możliwe było powstrzymanie kierowcy od dalszej jazdy i być może uniknięcie tragedii na drodze. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości 34-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i konsekwencje finansowe.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowczanin wsiadł za „kółko” mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie!

PODAWAŁ FAŁSZYWE DANE BO BYŁ POSZUKIWANY