w

Ostrowiec to miasto rowerów. Piknik rowerowy w Parku Miejskim

W niedzielne popołudnie 25 lipca ostrowiecki Park Miejski zapełnił się miłośnikami „dwóch kółek”, którzy wzięli udział w plenerowej imprezie pod hasłem „Rowerowe Wakacje”. Głównym organizatorem eventu był Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji.

Najważniejszym punktem programu imprezy była rowerowa gra terenowa. Każdy uczestnik otrzymał specjalny Paszport zawierający plan parku z zaznaczonymi miejscami, w których znajdowały się punkty kontrolne, gdzie trzeba było zaliczyć zadanie sprawnościowe lub odpowiedzieć na zadawane przez sędziów pytania. Należało się wykazać m.in. wiedzą z tematyki związanej z przepisami drogowymi stosowanymi wobec rowerzystów, geografii naszego regionu, wiedzy o regionie czy igrzysk olimpijskich. Zadania sprawnościowe polegały m.in. na pokonaniu rowerem specjalnie przygotowanego toru przeszkód, wykazaniu się sprawnością ogólną na siłowni plenerowej, czy umiejętnościami z popularnych gier zespołowych. Zaliczenie każdego punktu sędziowie odnotowali w paszportach, a dla pierwszych 200 uczestników, którzy tego dokonali, organizatorzy przygotowali pamiątkowe pakiety startowe. Na zmierzenie się z grą zdecydowało się ponad sto osób.

– Dzisiejszy piknik pozwolił na spędzenie miło czasu w centrum miasta. Ciesze się, że tak wiele osób odpowiedziało na zaproszenie MOSiR-u, ale trudno się temu dziwić, bo Ostrowiec opd lat znany jest z tego, że jest miastem rowerów – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Organizatorzy pikniku przygotowali również wiele innych atrakcji. Wśród nich były m.in. rowerowe widowisko akrobatyczne, wystawa zabytkowych rowerów, możliwość skorzystania z punktu serwisu, gdzie można było dokonać nieodpłatnie regulacji podzespołów rowerowych, możliwość zmierzenia refleksu na specjalnym urządzeniu – refleksometrze. Były też pogadanki i konkursy prowadzone przez policję i ratowników medycznych.

Organizatorem imprezy były Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, a partnerami Straż Miejska, Policja, Sprężyści Radom, Sp 2 Sp. z o.o. Piotr Bielak i Grupa Ratownictwa Medycznego PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Radni zadecydowali. Powstanie Skwer Praw Kobiet

Droga wojewódzka 754 coraz bliżej realizacji. Ostrowiec Świętokrzyski doczeka się remontu Alei, Okólnej, Denkowskiej i Radwana