w

Droga wojewódzka 754 coraz bliżej realizacji. Ostrowiec Świętokrzyski doczeka się remontu Alei, Okólnej, Denkowskiej i Radwana

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego ogłosił dzisiaj, że przebiegająca przez Ostrowiec Świętokrzyski droga Wojewódzka 754, (Al. 3 Maja, ulice Okólna, Denkowska, M. Radwana), a której właścicielem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego została zgłoszona do przebudowy w ramach finansowania z programu Polski Ład. W związku z tym długo wyczekiwana przez ostrowczan inwestycja ma szansę wreszcie zostać zrealizowana.

Swego zadowolenia z tej decyzji nie kryje prezydent miasta Ostrowca świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– W poniedziałek w Kielcach odbyłem bardzo dobre spotkanie z Marszałkiem Andrzejem Bętkowskim, któremu z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuję. Wnioski ze spotkania były takie, że Ostrowiec Świętokrzyski jest najlepiej przygotowany do absorbcji tych środków finansowych. Mamy świetną dokumentację, mamy pozwolenie na budowę i projekt budowlany i myślę, że był to koronny argument dla Zarządu Województwa i Pana Marszałka aby zgłosić ostrowiecką drogę w tym programie. To bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców, choć będzie się wiązać z dużymi utrudnieniami w ruchu. Myślę jednak, że warto będzie to przeczekać i cieszyć się świetną infrastrukturą drogową w centrum miasta – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Chciałbym również podziękować wszystkim tym osobom, które nas wspierały i zabiegały o tę inwestycję. Mam tu na myśli Radnych Sejmiku, Powiatu, Miasta, osoby, które przygotowały dokumentację techniczną, parlamentarzystów, dziennikarzy, którzy rzetelnie informowali opinię publiczną i Zarząd Województwa, Pana Marka Bogusławskiego, Panią Renatę Janik, Pana Marka Jońcę, Pana Tomasza Jamkę na czele z Marszałkiem Andrzejem Bętkowskim.

Przypomnijmy, że pierwsze uzgodnienia dotyczące przebudowy drogi od mostu na Kamiennej do wyremontowanej już ulicy Bałtowskiej rozpoczęły się między samorządami Ostrowca i województwa świętokrzyskiego jeszcze w 2014 roku. Miasto dofinansowało opracowanie dokumentacji, wydane są już wszystkie pozwolenia, w tym ZRID. W ubiegłym roku miasto przekazało milion złotych, a w tym roku zrzekło się prawa do odszkodowań za grunty, przez które przebiega droga. Wartość zrzeczonego się przez miasto odszkodowania to około 7 milionów. Przebudowa drogi 754 w Ostrowcu ma kosztować około 91 milionów złotych.

Ostrowiec to miasto rowerów. Piknik rowerowy w Parku Miejskim

Policja zatrzymała 34-latka!