w

Zabrał pijanemu kierowcy kluczyki!

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 50-letni mieszkaniec naszego miasta kierował dostawczym fiatem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj kwadrans po godzinie 12.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację, że na jednym z parkingów miasta obywatel ujął nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki celem ustalenia okoliczności zdarzenia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy szedł do swojego samochodu, na parking podjechał dostawczy fiat. Zachowanie oraz tor jazdy siedzącego za kierownicą włoskiego auta spowodowało, że nabrał podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Przypuszczając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu udaremnił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki. Kolejno o całym zdarzeniu powiadomił policję. Nierozsądnym kierowcą włoskiego auta okazał się 50-letni mieszkaniec naszego miasta. Ostrowczanin podróżował swoim samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa zgłaszającego, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Miejski Obszar Funkcjonalny Miast Północy, czyli wspólnie po unijne wsparcie

Oprogramowanie umożliwiające zdalny dostęp do pulpitu oszukało ostrowczankę!