w

32-latek spowodował kolizje, miał on ponad 3 promile alkoholu!

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu ostrowieckiego udaremnili jazdę 4 nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani w swoich organizmach mieli od blisko promila do ponad 3. Teraz za czyn, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy poranek policjanci z ostrowieckiej drogówki na ul. Iłżeckiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. W trakcie czynności mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującego. Badanie alkomatem wykazało u 31-letniego mieszkańca gminy Bodzechów ponad promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł 35-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna podróżując ul. Kilińskiego pojazdem marki Opel nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto wsiadł za kółko niemieckiego auta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnym systemie ujawniło, że 35-latek kierował bez uprawnień, gdyż decyzją Starosty zostały mu one cofnięte. Ostatni tego dnia nietrzeźwy kierujący został zatrzymany kilka minut po godzinie 19.00. W miejscowości Podszkodzie 35-letni mieszkaniec gminy Bodzechów kierował pojazdem marki Audi mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany wczoraj, kilka minut po godzinie 14.00 w miejscowości Chocimów. 32-letni mieszkaniec gminy Waśniów kierując pojazdem marki Hyundai spowodował kolizję drogową uderzając w przydrożne drzewo. Jego zachowanie spowodowane było nadmiarem wypitego alkoholu. Jego badanie wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący za czyn, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli macie wątpliwości czy możecie kierować pojazdem, informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku ostrowieckiej komendy Policji.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI NIEWYBUCH PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ

ZAPŁATA ZALEGŁEGO MANDATU W WIADOMOŚCI SMS TO NOWA FORMA OSZUSTÓW!