w

W ramach programu walki z covid-19 do policjantów trafiło 20 pulsoksymetrów!

W ramach programu walki z covid-19 w województwie świętokrzyskim, do policjantów trafiło 20 pulsoksymetrów. Te małe i poręczne urządzenia przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i będą wykorzystywane przez policjantów Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Jeżeli zajdzie taka potrzeba podczas przeprowadzanej interwencji, funkcjonariusze będą mogli wstępnie sprawdzić poziom nasycenia krwi tlenem czy tętno.

Jeszcze nie tak dawno niewiele osób wiedziało do czego służą te małe urządzenia. Do tej pory były one na wyposażeniu oddziałów ratunkowych i w karetkach. Sytuacja znacząco się zmieniła, odkąd zmagamy się z pandemią. Teraz większość osób wie, że pulsoksymetry mierzą wysycenie krwi tlenem. U osób, które mają kaszel lub problemy z oddychaniem potrafią określić niski poziom saturacji określany w procentach.

Te małe urządzenia na pewno będą pomocne w codziennej służbie. Policjanci przeprowadzają setki interwencji wobec wielu osób, w różnych sytuacjach. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będą w stanie wstępnie sprawdzić dwa z ważnych parametrów u człowieka jakimi są saturacja czy tętno.   

Opr. KT

Źródło: KWP w Kiecach

POLICJANCI Z OSTROWIECKIEJ KOMENDY PO PIERWSZYCH SZCZEPIENIACH

Policjanci będą bezwzględnie egzekwować obowiązujące nakazy dotyczące pandemii!