w

Policjanci będą bezwzględnie egzekwować obowiązujące nakazy dotyczące pandemii!

Policjanci będą bezwzględnie egzekwować obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie. Nie będzie taryfy ulgowej, dla osób które lekceważą przepisy sanitarne. Przestrzeganie przepisów sanitarnych to teraz priorytet dla nas wszystkich.

Sytuacja epidemiczna w kraju znacząco pogarsza się, a liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych stale rośnie. Dlatego przestrzeganie zasad, które obwiązują od ponad roku jest teraz tak ważne. Prawidłowe noszenie maseczek, dystans społeczny i dezynfekcja, to podstawa w zwalczaniu dalszej transmisji wirusa.

Przypominamy: wszystkie aktualne zasady bezpieczeństwa, obowiązujące od 27 marca do 9 kwietnia, można znaleźć w Serwisie Rzeczypospolitej PolskiejNowe zasady bezpieczeństwa.

Świętokrzyscy policjanci ostatnio średnio w ciągu doby podejmują około 100 interwencji związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Każdego dnia sprawdzamy osoby pozostające na kwarantannie. Tylko ostatniej doby było to ponad 15 tysięcy osób.

Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy oraz ograniczenia reagując na łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemia koronawirusa. Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami prowadzonymi przez mundurowych i pracowników inspekcji sanitarnej.  Osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Podejmowane działania mają na celu zwiększenie odpowiedzialności społecznej, a przez to odciążenie służby zdrowia. A ta jest coraz bardziej obciążona. Zgony, to nie suche liczby – to tragedie rodzin i ich bliskich.

Opr. KT

Źródło: KWP w Kielcach

W ramach programu walki z covid-19 do policjantów trafiło 20 pulsoksymetrów!

Druhowie OSP zakończyli akcję informacyjną dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19