w

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 8 osób poszukiwanych listami gończymi!

Ostrowieccy policjanci z zespołu poszukiwań przez ostatni tydzień zatrzymali 8 osób poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia za popełnione przestępstwa. Jeden z zatrzymanych to 30-latek, który w więziennej celi ma do odbycia karę czterech i pół roku. Pozostali zatrzymani spędzą w aresztach od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Wydziale Kryminalnym ostrowieckiej komendy Policji na co dzień zajmuje się ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez ograny ścigania. Realizuje on  m.in. nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze zajmują się także poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok.

W 2020 roku zespół łącznie zatrzymał 358 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Z tego 38 osób było poszukiwanych na podstawie listów gończych, zaś pozostali na podstawie nakazów doprowadzenia. Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia wolnego czasu. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie.

Ogromnego zaangażowania wymagają od policjantów z Zespołu Poszukiwań czynności związane z poszukiwaniem osób zaginionych. W ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim realizowano czynności w 44 takich sprawach, które w większości zakończyły się sukcesem.

Tylko w ciągu ostatnich dni ostrowieccy kryminalni zatrzymali 8 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różnego rodzaju przestępstwa. Zatrzymani mają do odbycia karę od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Zdarza się również tak, że swoje czynności wykonują oni na terenie innych powiatów naszego garnizonu oraz na terenach innych województw. Tak było i wczoraj, kiedy to na terenie sąsiedniego województwa stróże prawa zatrzymali 30-latka, który poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkaniec naszego miasta ma do odbycia w więziennej celi karę czterech i pół roku za spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Opr.EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Nowe rozwiązania w ostrowieckiej siatce drogowej Łącznik Furmańska – Chrzanowskiego wraz z bocznymi drogami udrożnią centrum miasta

Co piąta Polka ma problem z tym uzależnieniem!