w

Nowe rozwiązania w ostrowieckiej siatce drogowej Łącznik Furmańska – Chrzanowskiego wraz z bocznymi drogami udrożnią centrum miasta

Trwają intensywne prace przy realizacji pierwszych dwóch etapów dużego zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa publicznej drogi gminnej klasy L, łączącej ul. Furmańską z ul. Chrzanowskiego wraz z drogami bocznymi w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Główne zadanie, określane jako pierwszy etap, czyli budowa łącznika między ulicami Chrzanowskiego i Furmańską, realizowana jest w ramach inwestycji: „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego –  budowa drogi łączącej ul. Furmańską z ul. Chrzanowskiego wraz z drogami bocznymi”. Jego zakończenie zaplanowane jest do połowy 2022 roku. Natomiast już niedługo zakończą się prace prowadzone przy drugim etapie inwestycji czyli „Budowa drogi gminnej stanowiącej łącznik między nowoprojektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zadanie to, które współfinansowane jest z  Funduszu Dróg Samorządowych zostanie zrealizowane do czerwca tego roku. Jednak efekty wykonanych prac widoczne są już od jakiegoś czasu.

Obecnie, po przerwie zimowej kontynuowane są prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu budowanego łącznika z ul. Denkowską. Do tej pory zrealizowano w 90% prace przygotowawcze i roboty ziemne. Zakończono prace związane z budową nasypów pod chodniki i ścieżki rowerowe, a także prace związane z wbudowaniem krawężników drogowych na ciągu głównym drogi. Zakończono układanie warstwy podbudowy pomocniczej z kruszywa łamanego oraz podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego. Wartość prac, których wykonawcą jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wynosi 3.339.291,67 zł brutto.

– Prace, które trwają na ulicy Denkowskiej mogą na co dzień obserwować przejeżdżający tą ulicą ostrowczanie. Z przyjemnością mogę pochwalić naszą spółkę, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które jest wykonawcą tej inwestycji. Tempo prac oraz dobra organizacja prac sprawia, że zaplanowany na koniec maja termin zakończenia prac jest nie zagrożony. Pogoda stabilizuje się i prace budowlane oraz remontowe ruszą niebawem pełną parą – mówi prezydent Ostrowca świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Jednak główna część zadania pod nazwą „Budowa łącznika pomiędzy ulicami Furmańską oraz Leona Chrzanowskiego, jest nieco schowana przed mieszkańcami. Nie mniej jednak to tam powstaje ważna arteria łącząca kilka dzielnic miasta. Powstająca droga wraz z bocznymi ciągami komunikacyjnymi łączącymi ją z ulicami Denkowską oraz Jana Kilińskiego w sposób diametralny zmieni układ drogowy naszego miasta – udrożni komunikację pomiędzy centrum, a Denkowem i osiedlem Rosochy, a także przyczyni się do uwolnienia pod inwestycje miejskich, ale także prywatnych gruntów zlokalizowanych w tym rejonie. Wierzę, że te działania dadzą nowego ducha tej części miasta – dodaje prezydent Jarosław Górczyński.

– W ramach powierzonego nam zadania mamy do wykonania ponad sześćset metrów drogi przebudowując ulicę Denkowską w obie strony – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Krzysztof Kowalski. – Wartość prac to blisko
3 mln. 400 tys zł. Obecne zaawansowanie prac wynosi około 70 procent. Planujemy, że w przyszłym tygodniu prace ruszą pełną siłą. Do wykonania została nam tarcza ronda, chodniki, ścieżka rowerowa oraz położenie warstwy ścieralnej.

Zadanie pn.: Budowa drogi gminnej stanowiącej łącznik między nowoprojektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską w Ostrowcu Świętokrzyskim, współfinansowane jest z  Funduszu Dróg Samorządowych.

31-latek z Bałtowa miał plantacje marihuany!

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 8 osób poszukiwanych listami gończymi!