w

31-latek z Bałtowa miał plantacje marihuany!

We wtorek mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mężczyzn. Na terenie posesji w gminie Bałtów, gdzie zamieszkują funkcjonariusze natrafili na nielegalną uprawę konopi. W efekcie działań zabezpieczono 72 rośliny, a 31-latek usłyszał zarzuty.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy zajmują się przestępczością narkotykową od pewnego czasu podejrzewali, że dwóch mieszkańców gminy Bałtów może zajmować się nielegalną uprawą konopi. Policjanci odwiedzili posesję, gdzie przebywali mieszkający tam 37 i 31-latek. Starszy z nich, zaskoczony wizytą mundurowych twierdził jednak, że nie posiada i nie robi niczego co byłoby niezgodne z prawem. Mundurowi nie dając wiary zapewnieniom mężczyzn dotarli do piwnicy budynku gospodarczego. Tam okazało się, że budowla skrywa dodatkowe pomieszczenie, gdzie znajdowała się profesjonalna uprawa nielegalnych konopi. Policjanci zabezpieczyli 72 rośliny. Dodatkowo w domu mundurowi znaleźli metalową skrzynię skrywającą wagę elektroniczną i susz roślinny w słoiku.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, noc spędzili w celi ostrowieckiej komendy. Ostatecznie 31-latek przyznał, że to on zajmował się nielegalnym procederem. Usłyszał już zarzuty posiadania i uprawy nielegalnych konopi, które mogły dostarczyć znacznych ilości narkotyków za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. MŚ

Źródło: KWP w Kielcach

URATOWAŁ MU ŻYCIE SMS DO OSTROWIECKIEGO DZIELNICOWEGO!

Nowe rozwiązania w ostrowieckiej siatce drogowej Łącznik Furmańska – Chrzanowskiego wraz z bocznymi drogami udrożnią centrum miasta