w

Miasto sprzedaje działki pod domki jednorodzinne!

Ostrowiecki samorząd od lat przygotowuje atrakcyjną ofertę działek pod budownictwo jednorodzinne, sprzedawanych w ramach regularnie ogłaszanych przetargów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tereny zlokalizowane w północnej części miasta – w obrębie ulic Siennieńskiej i Bałtowskiej. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało wydanych 430 pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Dla porównania w tym samych czasie w Starachowicach takich pozwoleń wydano 248, w Sandomierzu 217, w Opatowie 16, a w Końskich 102.

Głównymi atutami sprzedawanych przez miasto nieruchomości jest ich położenie w obszarach zurbanizowanych, z dogodną obsługą komunikacyjną oraz uregulowaną sytuacją prawną i planistyczną, ale także bezpieczne i przejrzyste zasady sprzedaży, przy naprawdę konkurencyjnych cenach. Przedstawiona oferta skierowana jest do wszystkich osób, które zamierzają nabyć nieruchomość w celu wybudowania własnego domu bądź celach inwestycyjnych, towarzyszących zabudowie mieszkaniowej.

– Oblicze Ostrowca Świętokrzyskiego zmienia się – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Naocznie możemy przekonać się o tym, jak rozrasta się nasze miasto i ile powstaje nowych domów. Nie są to już pojedyncze posesje lecz całe osiedla mieszkaniowe. Ostrowiec Świętokrzyski dysponuje działkami budowlanymi, które bardzo dobrze sprzedają się podczas przetargów. Każda nowa posesja i nowy dom to także nowi mieszkańcy i perspektywy rozwoju naszego miasta. Przygotowaliśmy dla osób, które zdecydują się kupić teren od miasta broszurę dzięki, której wiadomo jak krok po kroku przygotować odpowiednie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy. Zainteresowani znajdą tam precyzyjny schemat procedury. Nasze działki cieszą się dużą popularnością wśród kupujących, a średnia cena wynosi około 58-70 zł za metr kwadratowy. Jest ona uzależniona od lokalizacji i od tego ile osób przystępuje do licytacji. Bardzo cieszy mnie to, że w ostatnich latach w Ostrowcu wybudowanych zostało od podstaw 430 domów jednorodzinnych. To świadczy o tym, że w naszym mieście jest potencjał i że warto tu wybudować swój dom i tu zamieszkać. Ważne jest to, że miasto w pobliżu kompleksu domów zapewnia tereny zielone i rekreacyjne, place zabaw. Przewagą Miasta nad prywatnymi deweloperami jest to, że te ulice zawsze będą miejskie i nabywcy działek mogą wymagać od nas najpierw budowy drogi, a później ewentualnych remontów. Największą popularnością jak do tej pory cieszyły się działki przy ulicach: Zbożowej, Leśny Zakątek, Milewskiego, Jeżewskiego. Dostrzegamy też, że wiele osób decyduje się na powrót do Ostrowca po latach mieszkania w innych miastach. Także wiele młodych rodzin decyduje się tu osiedlić.

Zastępca naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego Teresa Osojca poinformowała o nadchodzących postępowaniach przetargowych.

– Marzec to miesiąc, który obfituje w przetargi – mówi zastępca naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta w Ostrowcu Teresa Osojca. – Przygotowaliśmy ofertę kilkunastu nieruchomości na marzec. Szczegóły można znaleźć na stronie ostrowieckiego Urzędu Miasta. Zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą i wzięcia udziału w przetargach. Najbliższe postępowania dotyczyć będą czterech działek przy ulicy Azaliowej, na osiedlu Gutwin – 36 działek i dwóch przy ulicy Nowe Piaski. Wielkość działki budowlanej to najczęściej 1200 metrów kwadratowych, ale zaplanowaliśmy do sprzedaży także mniejsze parcele.

45-letni ostrowczanin, poszukiwany był od ponad 10 lat!

41-latek pędził 156 km/h w terenie zabudowanym!