w

41-latek pędził 156 km/h w terenie zabudowanym!

Trzy miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Przekonało się o tym 5 kierujących, których w miniony weekend zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ostrowieckiej drogówki.

Jak niebezpieczna może być brawura za kierownicą przekonało się już wiele osób. Właśnie nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków atmosferycznych jest częstą przyczyną tragedii na drodze. Niestety, mimo apeli i próśb o rozsądek za kierownicą, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

O takich zasadach zapomniało najwyraźniej 5 kierujących, którzy w miniony weekend zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek z gminy Kunów. Mężczyzna podróżował w minioną sobotę pojazdem marki Volkswagen w miejscowości Grzegorzowice z prędkością 156 km/h. Dla wszystkich 5 kierujących kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Opr.EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Miasto sprzedaje działki pod domki jednorodzinne!

28-latek posiadał 20 gramów amfetaminy!